Baidarių maršrutas Jiesia

Kauniečių mėgstamas maršrutas Jiesios upe yra laikomas vienu ekstremaliausių Lietuvoje.


Vingiuotoje ir sraunioje upėje netrūks kliūčių, tad norintys išbandyti savo jėgas baidarių sporte bent kartą turi praplaukti šiuo maršrutu. Upe plaukimus organizuoti įmanoma tik pavasarį, iškart po atolydžio, vasarą po gausaus lietaus ar potvynio metu, tokiu metu upė įgauna didžiausią greitį ir plaukimas tampa tikrai ekstremalus!

Jiesios upės krantus puošia itin aukšti smėlėti skardžiai, kurie be abejonės paliks neišdildomą įspūdį. Ties Rokais atsiveriančios smėlio atodangos yra ne tik aukščiausios Lietuvoje, bet, mūsų manymu, ir pačios gražiausios. Upėje susidursite su daugybę užvartų bei pavojinga trijų aukštų estakada. Patvinusia upe rekomenduojame plaukti tik patyrusiems plaukikams be mažamečių vaikų. Labai didelė tikimybė Kelionės pabaigai patariame pataupyti jėgas, kadangi būsite išlaipinti netoli Kauno centro, kur galėsite pasigrožėti Kauno ir Nemuno panorama.

Siūlome 1 dienos žygius baidarėmis Šešuvos upe:

Maršrutas Atstumas Laikas
Garliavos geležinkelio stotis – Kaunas 10 km 4-5 h


Sudėtingumas

Upėje nemažai rėvų, medžių užvartų beveik nėra, sudėtingiausia vieta yra „tripakopis“, kurį derėtų vertinti rimtai, o prie aukšto vandens vertėtų pastatyti ir saugą su „morkomis“ žemiau slenksčio. Plaukiant toliau, maždaug už dviejų kilometrų dar viena maždaug 1 m. užtvankėlė, lengviau įveikiama kaire puse.


Kraštovaizdis

Kraštovaizdis išsiskiria aukštomis smėlėtomis atodangomis.


Susisiekimas

Keli patogūs privažiavimai prie upės.


Infrastruktūra

Infrastruktūra nėra išvystyta.