Baidarių maršrutas Nemunu nuo Kauno HE

Vienas iš lengviausių ir trumpiausių baidarių maršrutų, kuriam specialaus pasiruošimo neprireiks. Maršrutas trunka apie 3 val. per kurias galėsite iš arčiau pažinti Laikinąją sostinę.


Didžiausia Lietuvos upė yra plati bei vidutinio sraunumo, todėl puikiai tiks visai šeimai ar didelei draugų grupei norinčiai atsipalaiduoti po sunkios darbo dienos ar aktyviau praleisti laisvalaikį. Plaukdami upe galėsite ramiai grožėtis nuostabia Kauno gamta bei miestu. Maršrutą pradėsite prie Kauno HE ir po truputį keliausite senamiesčio linkme pro pramoninį Petrašiūnų rajoną bei Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio namus Vičiūnų gyvenvietėje. Gal pavyks ir pasimojuoti?

Taip pat praplauksite ir aukščiausią Lietuvoje Panemunės pėsčiųjų tiltą ir kauniečių pamiltą Panemunės šilą, kuriame būtinai turite sustoti ir galbūt net ir išsimaudyti viename iš pliažų. Maršrute netrūksta ir istorinių objektų: praplaukę Jiesios santaką pamatysite Napoleono kalną bei vietą, kurioje prieš daugiau nei 200 metų Napoleono armija kėlėsi per Nemuną. Pakeliui sutiksite ir didžiąją Žalgirio areną, kol galiausiai pasieksite Kauno senamiestį, žymiąją Vytauto bažnyčią ir Neries santaką. Norintiems, siūlome kelionę tęsti toliau, o kitus kviečiame pasivaikščioti po Kauno senamiesčio gatveles, užsukti į miesto muziejų ar išgerti puodelį kavos!

Siūlome 1 dienos žygį baidarėmis Nemunu nuo Kauno HE:

Maršrutas Atstumas Laikas
Kauno HE – Kauno keleivinė prieplauka (buvęs „COMBO”) 10 km 3-4 h


Sudėtingumas

Šis maršrutas lengvas, tinkamas atsipalaidavimui bei plaukimui su mažamečiais vaikais.


Kraštovaizdis

Plaukiant, Jums prieš akis, atsiveria nuostabūs Panemunės vaizdai, Napoleono kalnas ir Kauno senamiestis.


Susisiekimas

Patogus privažiavimas, puikiai pasiekiamas net ir viešuoju transportu.


Infrastruktūra

Infrastruktūros beveik nėra, tačiau atplaukiama į Kauno senamiestį, kuriame pilna barų ir kavinių.