Baidarių nuoma Verkne

Universali upė, tekanti vienu gražiausių Lietuvos regionu, puikiai tiks tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems irkluotojams.


Daug vingiuojanti ir srauni upė leis išmėginti jėgas, o įvairios kliūtys, kaip nedideli tiltukai ar pasitaikančios užtvankos, įvertinti tarpusavio bendradarbiavimą su baidarės partneriu.

Plaukiant upe galėsite mėgautis nepaprastu gamtovaizdžiu, įvairiausiais miškais ir vietine gyvūnija, gyvenančia netoli Lietuvos kurorto Birštono. Norintiems įveikti visą maršrutą siūlome apsistoti vienoje iš stovyklaviečių, kurioje rasite pavėsines, žaidimo aikšteles bei visus patogumus maisto gamybai ar nakvynę didelei kompanijai.

Siūlome 1-4 dienų žygius baidarėmis Verknės vidurupiu ir žemupiu:

Maršrutas Atstumas Laikas
Zabarauskai – Pikelionys 36 km 2 d.
Lelionių km. – Vyšniūnų tiltas – Jundeliškės 27 km 2 d.
Lelionių km. – Vyšniūnų tiltas – Birštonas 36 km (4 km Nemunu prieš silpną srovę) 2-3 d.
Zabarauskai – Birštonas 56 km (4 km Nemunu prieš silpną srovę) 3-4 d.


Sudėtingumas

Vidutinis - tinka plaukti šeimoms su vaikais ar pradedantiesiems. Pagrindinės kliūtys - karts nuo karto pasitaikančios medžių užvartos, užtvankos.


Kraštovaizdis

Upės gamtovaizdis itin įvairus, vyrauja lapuočiai, tačiau pasitaiko ir pušynų, kai kuriems plaukikams nusišypso laimė pamatyti gerves.


Susisiekimas

Itin patogus ir lengvai pasiekiamas maršrutas Vilniaus, Kauno, Alytaus, Marijampolės, Prienų gyventojams, taip pat yra galimybė, reikalui esant, nutraukti plaukimą prie vieno iš tiltų.


Infrastruktūra

Šiame maršrute nestinga stovyklaviečių bei kaimo turizmo sodybų.

Stovyklavietės prie Verknės

Stovyklavietė nr. 1:


Didelė stovyklavietė, kurioje rasite keturias pavėsines. Yra tinklinio aikštelė, futbolo vartai, pirtis, lauko dušas, kubilas, šašlykinė su malkomis, lauko WC. Jus pasitiks malonūs šeimininkai. Galima užsisakyti karštą maistą.


REZERVUOTI →

Sodyba nr. 2:


Sodyba jūsų poilsiui ir pramogoms. Čia galėsite atsipalaiduoti pirtyje ir kubile. Miegamų vietų: 26.


REZERVUOTI →