Baidarių maršrutas Siesarčiu

Baidarių maršrutas patyrusiems irkluotojams ar ieškantiems nuotykių turistams. Siesartis yra Šventosios kairysis intakas – Aukštaitijos „Ūla“. Upė srauni ir gausi įvairių kliūčių bei posūkių, todėl plaukdami upe ruoškitės susidurti su buvusiomis užtvankomis, dideliais akmenimis ar nuvirtusiais medžiais.


Upės maršrutą galima dalinti į dvi dalis. Pagrindinei ir populiariausiai atkarpai priklauso upės žemupys (nuo tilto prie Valų iki santakos su Šventąja), kuris beveik viso sezono metu yra palyginti ramus. Šioje upės dalyje galite susidurti su keleta užvartų ar daugybe posūkių. Tačiau visus šiuos sunkumus atpirks nepakartojamo grožio gamta, kuria mėgautis galėsite su visa šeima ir draugais. Intensyviai plaukiant, šį maršrutą galima įveikti per diena arba išskaidyti į dviejų dienų išvyką su nakvyne po žvaigždėtu Lietuvos dangumi.

Kitą šios upės atkarpą (link Valų tilto) rekomenduojame rinktis ekstremalių pojūčių mėgėjams. Šiame maršrute nestigs daugybės užvartų bei kitų kliūčių, kurios privers paplušėti norint plaukti toliau. Pagal poreikius ir galimybes šia atkarpa galima plaukti nuo vienos iki trijų-keturių dienų.

Nors upe galima plaukti ir vasarą, norint pajusti daugiausiai adrenalino, šį maršrutą rekomenduojame rinktis ir pavasarį ar po didesnių liūčių. Tokiu metu ne tik pažinsite laukinę Aukštaitijos gamtą, bet ir išbandysite savo jėgas baidarių sporte. Norintiems šia upe mėgautis ramybėje, rekomenduojame plaukti vasarą, upei esant seklesnei. Maršrute rasite net dvi stovyklavietes su pavėsinėmis, tualetais, tinklinio aikštelėmis, pirtimis ar kubilais maudynėms. Taip pat vienoje iš stovyklaviečių yra net 5 pavėsinės, todėl tilps net ir didžiausia draugų kompanija!

Siūlome 1-3 dienų žygius baidarėmis Siesarčio upe:

Maršrutas Atstumas Laikas
Valtūnų kaimas, Hidroelektrinė- Ukmergė 19 km 1 d.
Valų kaimas – santaka su Šventosios upe 18 km 1 d.
Vederų kaimas – Valtūnų kaimas, Hidroelektrinė 15 km 1 d.
Valų kaimas – Ukmergė 26 km 1-2 d.
Balninkų – Želvos kelias – santaka su Šventosios upe 30 km 2 d.
Balninkų – Želvos kelias – Ukmergė 39 km 2-3 d.


Sudėtingumas

Maršrutas sudėtingas, tinkamas patyrusiems plaukikams, stipri srovė, dažnos medžių užvartos reikalauja dėmesingumo bei susikaupimo.


Kraštovaizdis

Miškų plaukiant Siesarčiu mažai, upė dažniausiai smagiai vinguriuoja tarp kalvotų pievų, pakrantės daugiausiai apaugusios lapuočiais. Sodybų matomų iš upės nedaug, tad norintiems atitrūkti nuo civilizacijos ši upė turėtų patikti.


Susisiekimas

Prie upės veda keletas ją kertančių žvyruotų kaimo keliukų, kurių pravažumas pavasarį gerokai suprastėja.


Infrastruktūra

Infrastruktūros pritaikytos vandens turizmui nėra, arba tiksliau ji bus tokia kokią patys plaukdami susikursite darbščių rankų, aštrių kirvių, bei turistinės išmonės pagalba.

Stovyklavietės prie Siesarčio

Stovyklavietė nr. 1:


Stovyklavietėje telpa viena grupė, todėl rekomenduojame rezervuoti iš anksto. Teritorijoje yra didelė pavėsinė su elektra ir židiniu, krepšinio ir tinklinio aikštelės. Yra pirtis, lauko dušas, šašlykinė su malkomis, lauko tualetas.


REZERVUOTI →

Stovyklavietė nr. 2:


Didelė teritorija net su 5 pavėsinėmis! Tinklinio aikštelė, kubilas, šašlykinė su malkomis, lauko tualetas.


REZERVUOTI →

Sodyba nr. 1:


Didelėje teritorijoje yra įrengtas namas, pirtis bei lauko kubilas. Sodyboje yra pobuvių salė, kurioje gali švęsti net iki 60 žmonių. Joje įrengta lauko terasa su gražiu vaizdu į tvenkinį. Jaukūs miegamieji kambariai leis jums mėgautis ramiu ir maloniu poilsiu.


REZERVUOTI →